Pasquale-Natuzzi-58b54beb111da1.jpg

Pasquale Natuzzi

"Wkładamy naszą najszczerszą pasję w to, co robimy, w poszukiwaniu doskonałości, piękna i harmonii wewnątrz i na zewnątrz nas. Każdy dzień jest jak pierwszy dzień.
Z głębokim przekonaniem, że bycie przedsiębiorcą wiąże się z zaangażowaniem na rzecz wspólnego rozwoju, dla naszej społeczności i dla naszego kraju.

Miłość do naszej pracy: to właśnie uczyniło z nas największych rzemieślników na świecie."

NAGRODY

BIOGRAFIA

Pasquale Natuzzi urodził się w Matera, mieszka w Santeramo, jest żonaty i ma pięcioro dzieci. Syn stolarza, w wieku 19 lat otworzył warsztat w Taranto. W 1962 przeniósł się do Matera, gdzie w 1967 zaczął produkować sofy na skalę przemysłową. W 1972 założył Natuzzi Salotti spółka z.o.o., a rok później, po tym, jak pożar całkowicie zniszczył jego fabrykę, przeniósł firmę do Santeramo in Colle (Bari, Włochy), gdzie Grupa nadal ma swoją siedzibę. W latach osiemdziesiątych, podczas podróży do USA, Pasquale Natuzzi zobaczył możliwość wniesienia skórzanych sof "dla mas", a w 1985 założył Natuzzi Upholstery Inc. z siedzibą w Nowym Jorku. Sukces w Stanach Zjednoczonych, potwierdzony przez pojawienie się na Wall Street w maju 1993, był trampoliną dla Natuzzi do podbicia innych rynków. W 1998 otworzono amerykańską kwaterę główną Natuzzi w High Point w Północnej Karolinie. Budynek został zaprojektowany przez Mario Belliniego.

Kontynuując ekspansję na rynku północnoamerykańskim, Grupa wzmocniła swoją obecność w Europie i we Włoszech, gdzie pierwszy sklep Divani & Divani by Natuzzi został otwarty w latach dziewięćdziesątych.

Jego pasja i zaangażowanie w rozwój firmy zostały docenione honorowym tytułem w dziedzinie nauk o szkolnictwie, przyznanym w grudniu 2001 roku przez University of Bari. W 2008 Pasquale Natuzzi znalazł się w American Furniture Hall of Fame, a tym samym został pierwszym człowiekiem spoza USA, który otrzymał to uznanie.

BIOGRAFIA
Więcej informacji

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

X
Choose your nearest store
Ask for info at your nearest store