Open-Art-596ddfb07c2c34.jpg

Open Art

Natuzzi Open Art pochodzi z połączenia Natuzzi ze światem sztuki.

Starania ewoluowały z niezwykłej pasji Pasquale Natuzzi do piękna w jednej z jej najszlachetniejszych form: sztuki. Idea Natuzzi Open Art rozpoczęła się w 2007 roku poprzez współpracę z Arnaldo Pomodoro na targach meblowych Salone Del Mobile w Mediolanie. W kwietniu 2009, oficjalnie stał się oficjalnym celem, jakim jest sprowadzanie sztuki do sklepów Natuzzi i udostępnianie jej wszystkim. Natuzzi Open Art przewiduje współpracę ze współczesnymi artystami ze wszystkich środowisk w celu stworzenia specyficznych dla danego miejsca dzieł sztuki, które powstają w sklepach Natuzzi na całym świecie. Pierwsza współpraca dotyczyła rzeźbiarza Giacomo Benevelli, a następnie partnerstwa z Nicolą De Verme i Gianni Basso. W ramach najnowszego projektu, w grudniu 2015,, francuski artysta Adrien Missika stworzył instalację artystyczną w Natuzzi Store w Miami.

2007

2007

ASTA CIELARE OD ARNALDO POMODORO

Od prestiżowego Collezione Pasquale Natuzzi, "Asta cielare", autorstwa Arnaldo Pomodoro, mistrza włoskiego rzeźbiarza i złotnika. Rzeźba, osadzona w ziemi, to imponująca 5,2-metrowa praca z brązu, stworzona w kaskadzie kolorów, grająca światłem i cieniem, w harmonii z tonami i czystymi liniami Collezione Pasquale Natuzzi. Immanentna w przestrzeni, rzeźba Arnaldo Pomodoro także staje naprzeciw surowości swojego otoczenia.

2009

2009

MATER NATURA OD GIACOMO BENEVELLI

Kolekcja akcesoriów, rzeźb z marmuru i brązu, w temacie materialności i natury, autorstwa Giacomo Benevellego - jednego z największych przedstawicieli współczesnej rzeźby abstrakcyjnej - zrodzonych z jego pragnienia wzbogacenia potencjału akcesorium poza zwykłą funkcjonalność i dobry design , nadając mu wartość artystyczną. Wiele prac zostało dodanych do kolekcji Natuzzi.

2010

2010

SECRETELY OD NICOLA DEL VERME

Asortyment akcesoriów zaprojektowany przez eklektycznego stylistę i wizjonera, Nicola Del Verme, został pomyślany jako idealna synteza pomiędzy dwoma pozornie odmiennymi światami, takimi jakimi są wystrój wnętrz i moda. Fragmenty rygorystycznego designu, które obejmują artystycznie sąsiadujące światy, takie jak rzeźba i fotografia. W Secretly kryje się siła i wartość skupienia, jeden jest intymny, zaś drugi przywołuje słodki zapach wspomnień lub mroczny niepokój sekretu.

2012

2012

FORMAE AQUAE OD GIANNI BASSO

Wybór zdumiewających zdjęć autorstwa Gianniego Basso, międzynarodowego fotografa designu i stylu życia, na temat wody. Dzięki technicznej determinacji i intuicji poetyckiej artysta uchwycił charakterystykę wody w przeciwieństwach, poprzez kolor, kształt i gest graficzny. Niekończące się poszukiwania wspaniałego, to właśnie ciągłe napięcie z pięknem zjednoczyło świat Natuzzi i Basso, którzy wspólnie odkrywają nowe artystyczne perspektywy.

2013

2013

THE SHAPE OF ENERGY OD FABRIZIO PLESSI

Dzieło o wielkim wpływie stworzone przez Fabrizio Plessi, honorujące dynamizm, zmiany i energię, które zawsze napędzały Pasquale Natuzzi i jego firmę. Pierwotne, hipnotyczne piękno lawy - podstawowy element twórczości artysty - zdaje się przepływać pomiędzy dziełami sztuki i meblami.

2015

2015

ADRIEN MISSIKA

Z okazji uroczystego otwarcia sklepu  Natuzzi w Miami w środę, 2 grudnia 2015, zostanie zaprezentowana instalacja site-specific Adriena Missiki (Paryż, 1981). Adrien Missika - francuski artysta mieszkający między Berlinem a Mexico City - został zaproszony przez kuratora Myriam Ben Salah w uznaniu jego zdolności do przełożenia jego osobistego doświadczenia  na sztukę, która może angażować różne środki, od rzeźby do fotografii, od instalacji do filmów. Projekt pozwoli Missice nawiązać bezpośredni kontakt z Apulią - historycznie, miejscem łączenia kultur - oraz z firmą we wszystkich aspektach związanych z projektowaniem i produkcją, ale także z badaniami nad materiałami i eksperymentami technologicznymi.

bądź na bieżąco ze światem natuzzi
Więcej informacji

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

X
Choose your nearest store
Ask for info at your nearest store