Re-Thinking-Re-vive-New-Icons-for-New-York-591d7935b5d201.jpg Re-Thinking-Re-vive-New-Icons-for-New-York-591d7935b618a2.jpg Re-Thinking-Re-vive-New-Icons-for-New-York-591d7935b63c03.jpg Re-Thinking-Re-vive-New-Icons-for-New-York-591ece1fb536a6.jpg

Re-Thinking Re-vive: Nowe ikony Nowego Yorku

 

Święto sztuki i projektowania Natuzzi Italia na Wystawie podczas NYCxDesign

 

OTWARTE DLA PUBLICZNOŚCI

Wtorek, 23 maja, przy 63 Greene Street w NY od 9 do 18

 

 

Re-Thinking Re-vive: Nowe ikony Nowego Yorku to święto, które łączy sztukę oraz projektowanie, stworzone przez Natuzzi Italia i odbędzie się między 22 a 23 maja w trakcie NYCxDesign we współpracy z Design Industries Foundation Fighting AIDS (DIFFA).

Fotel Re-vive - ikona Natuzzi Italia, a także pierwszy i jedyny fotel na świecie, który dostosowuje się do ciała i reaguje na najlżejsze ruchy - zaprezentowany został przez trzech nowojorskich artystów: Eda Grangera, Jona Burgermana oraz Hektad'a.  Każdy artysta miał za zadanie przekształcić projekt krzesła Re-vive w abstrakcyjne dzieło sztuki. Projektanci mieli za zadanie pokazać poszerzające się horyzonty inspiracji projektów.

 

Wystawa Natuzzi Italia Re-Thinking Re-Vive stworzona została we współpracy z DIFFA. Organizatorzy zapraszają na ekskluzywny wieczór koktajlowy, który odbędzie się w poniedziałek 22-ego maja w godzinach 18-21. W jego trakcie odbędzie się interaktywny występ artystów.

 

Wystawa jest otwarta dla publiczności we Wtorek 23 maja przy 63 Greene Street w Nowym Jorku w godzinach 9-18. W jej trakcie goście będą mieli okazję zanurzyć się w geometriach, animacjach i kolorach sztuki.

 

O ARTYSTACH I ICH PROJEKTACH RE-VIVE

Ed Granger to artysta urodzony w południowej Luizjanie, bazuje na sztuce z Brooklyn'u, zajmuje się wieloma rodzajami sztuki i przedstawia je w wielu miejscach. Inspiracją Granger'a przy projektowaniu fotela Natuzzi Italia Re-vive są dwa obrazy pod tytułem Mystify the Mind 1 i Mistify the Mind 2, które ma on w swoim stiudiu. Scalenie tych dwóch inspiracji pozwoliło na stworzenie kompozycję przywodzącą na myśl jeden z wygaszaczy ekranu systemu Windows 95 pod tytułem "mystify". Granger prześledził linie oraz ruchy wygaszacza ekranu i stworzył wiele rysunków 2D.

Hektad to pionier grafitti z Nowego Jorku. Znany jest szerszej publiczności dzięki żartobliwym sercom "Love Drunk" i zabawnym anegdotom, które namalował na ulicach i w metrze Nowego Jorku. Fotel Hektad'a Natuzzi Italia Re-Vive jest inspirowany miłością. Artysta wkłada miłość w każdą swoją pracę. Wybiera on miłość i poprzez swój kunszt daje ją ludziom z Nowego Jorku.

Jon Burgerman jest wielokrotnie nagradzanym artystą z Nowego Jorku. Jego sztuka opiera się na improwizacji i grze dzięki rysunkom i spektaklom. Tworzy on swego rodzaju gryzmoły i jest często uznawany za czołową postać popularnego stylu sztuki zwanego "Doodle" Fotel Burgerman'a Natuzzi Italia Re-vive został zaprojektowany jako miejsce oddawania się marzeniom, kąpieli w kolorach zachodu słońca w leniwe weekendy oraz by w nim czytać książki i słuchać muzyki moonshine. Ten fotel stworzony został do siedzenia i myślenia, jedzenia przekąsek i picia napojów, rysowania bazgrołów oraz drzemek. Wygoda sprawia, że człowiek wręcz odpływa w krainę marzeń.

 

O NATUZZI RE-VIVE

Natuzzi Re-vive to jedyny fotel na świecie, który dostosowuje się do każdej pozycji użytkownika, bez potrzeby korzystania z mechanizmów, w pełni adaptuje się do ciała i reaguje na jego ruchy, zapewniając niespotykany dotąd poziom komfortu.

 

Więcej informacji

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

X
Choose your nearest store
Ask for info at your nearest store