CIRCLE OF HARMONY

CIRCLE OF HARMONY

Firma Natuzzi Italia zaprosiła ośmiu współczesnych projektantów, aby dołączyli do kolekcji Circle of Harmony, tworząc unikalną mieszankę wzorów, które oddają hołd śródziemnomorskiemu stylowi życia.

 

Linia DEEP

NIKA ZUPANC

„Zaprojektowana i wykonana z najwyższą
dbałością o detale, kolekcja ta powstała
z myślą o zapewnieniu ciepła i poczucia bezpieczeństwa.
Ma ona pomóc Ci zatrzymać się na chwilę
i zostać Twoim prawdziwym domem.
Pod falami zawsze znajduje się ocean spokoju.
Obiekty są zrównoważone w swoich formach,
ponadczasowe w naturze materiałów, nieskończone
w możliwościach zmian i kompozycji.”
NIKA ZUPANC
DEEP

"Linia Deep jest ściśle związana z wodą i jej płynną naturą, a zmysłowe kształty przypominają przypływy i odpływy. Siedziska mają różne formy i głębokości, co pozwala na niezliczone kombinacje i kompozycje w połączeniu z innymi elementami."

NIKA ZUPANC

Nika Zupanc na nowo definiuje świat projektowania wnętrz w swój osobisty, poetycki i wyraźnie kobiecy sposób. Jej obiekty przeciwstawiają się racjonalności i tworzą intymny, emocjonalny i intuicyjny wymiar. Jej wizualny sposób komunikacji pozwala „przekazać rzeczy, których nie da się powiedzieć”, poprzez przesuwanie granic materiałów i możliwości, aby tchnąć życie w wyrafinowane dzieła, które zostały wykonane z dbałością o każdy detal. To dlatego Elle USA użyło słów „punkowa elegancja”, aby opisać jej prace. Jej instalacje są wystawiane w najważniejszych galeriach sztuki na świecie i często są efektem partnerstwa i specjalnych projektów, takich jak ten z Galerią Rossana Orlandi w Mediolanie. Jej eklektyczne podejście stanowi pomost pomiędzy sztuką a designem, co z czasem doprowadziło ją do podjęcia się realizacji projektów wnętrzarskich, które prowadzi od A do Z, nadzorując je w najdrobniejszych szczegółach z wyrafinowaną estetyką pełną motywów i odniesień, które pojawiają się wszędzie w prawdziwym stylu Giò Ponti. Jej holistyczny sposób myślenia przyczynił się do spotkania z Natuzzim, ponieważ doskonale wpisuje się w filozofię „totalnej harmonii” jego marki. I tak powstała kolekcja, która koncentruje się na falach, ich wizualnym oddziaływaniu i wewnętrznym nastroju, jaki tworzą, ponieważ każdy element został zaprojektowany z myślą o życiu postrzeganym jako emocjonalnie naładowane doświadczenie i mieszkanie dla duszy. Kolekcja, w której możesz się odnaleźć, ukołysany przez uspokajającą bliskość morza i wieczne piękno śródziemnomorskiej natury – źródło wspólnej inspiracji dla Natuzziego i Zupanc.

Linia INFINITO

MARCANTONIO

 
„W świecie designu jesteśmy
przytłoczeni kształtami.
Należy wytyczać nowe ścieżki.
Wraz z firmą Natuzzi pracowaliśmy
nad poezją, przekształcając symbol
nieskończoności w atrakcyjną formę
trójwymiarową, zakrzywioną rzeźbę,
która zsuwa się na siebie, stając się
wypoczynkową sofą, z wygodnymi siedziskami
i szezlongiem w centralnej części.”
MARCANTONIO
INFINITO

Linia Infinito powstała dzięki idei zapylenia krzyżowego i prawie niemożliwemu wyzwaniu – wykorzystaniu podstawowej estetyki jednego z najpotężniejszych symboli rasy ludzkiej i przekształceniu jej w przedmiot, który ma silną wartość symboliczną dla Natuzzi – sofę.

MARCANTONIO

Badania Marcantonio nieustannie zacierają granice pomiędzy sztuką a designem. Jego osobowość i twórczość są połączeniem zamiłowania do sztuki i jedynych w swoim rodzaju dzieł z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku, a ta dwoista natura jest związana z jego całkowicie wolnym, kreatywnym myśleniem. Z dużym poczuciem humoru, miłością do natury i własną wizją współczesnego designu, stworzył dzieła, które stały się już współczesnymi ikonami. Jego wizję i poetyckie podejście doskonale podsumowują słowa: „Design uczy nas rysować, ale to od sztuki uczymy się, jak mieć pomysły. Jesteśmy przepełnieni kształtami w świecie projektowania i myślę, że albo pójdziemy w kierunku technologii projektowania użytkowego, co zawsze będzie miało sens, ale to nie jest moja dziedzina, albo pójdziemy w kierunku poezji.” Zdecydowanie wybrał tę drugą drogę, a inspiracje czerpie z antyakademickich i wizjonerskich postaci, takich jak Ingo Maurer czy Gaetano Pesce. Marcantonio widzi w nich koncepcję „nieczystej”, skrzyżowanej i zabawnej kreatywności, która wynika z nieustannego przenikania się najróżniejszych dziedzin, od pop-artu po wszelakie opowieści, od sztuki prymitywnej po komiks, gdzie różnice mają swoją własną wartość i kontrastują z koncepcją czystości projektu. Ta sama wartość zawsze leżała u podstaw wizji projektowej firmy Natuzzi. To właśnie dlatego (w przypadku nowej kolekcji Circle of Harmony, dla której podstawą są mieszanki wzornicze) Pasquale Junior Natuzzi „rzucił wyzwanie” Marcantonio i jego kreatywnemu umysłowi, angażując go w projekt, który z jednej strony jest prawie niemożliwy do zrealizowania, a z drugiej strony jest najlepszym sposobem na wydobycie tego cudownego wewnętrznego świata, który wyłania się z pracy każdego artysty/projektanta, nadając jej niepowtarzalny i wyjątkowy charakter.

Linia ARGO

PAOLA NAVONE

„Podróże to mój sposób na złapanie oddechu.
Podróże to mój sposób patrzenia na świat.
Podczas podróży zachowuję w głowie kolory,
kształty, materiały, wrażenia, spojrzenia.
Zawsze pojawia się coś nowego i niespodziewanego.
Kiedy rodzi się projekt, elementy potrzebne
do stworzenia nowego pomysłu ożywają,
niemal jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.”
PAOLA NAVONE
ARGO

Czerpiąc inspirację z Odysei Homera (Argos jest psem Odyseusza i pierwszym, który go rozpoznaje, gdy ten wraca do Itaki po ponad dwudziestu latach), Paola Navone wymyśliła kolekcję, która czeka na nasz powrót do domu, gotowa nas powitać, ukoić i dać nam ciepło.

PAOLA NAVONE

Po ukończeniu studiów na Politecnico di Torino, w 1973 roku rozpoczęła swoją karierę współpracując z czołowymi projektantami tamtych czasów. W 1983 roku zdobyła nagrodę Osaka International Design Award i od tego czasu jej kariera stale się rozwija.

Linia NEW
CLASSIC

FABIO NOVEMBRE

„Elementy charakteryzujące współczesną
sofę są coraz bardziej minimalistyczne,
a jej odbiorcy muszą posiadać odpowiednią
wrażliwość, by móc ją ocenić.
Jest to jedyne możliwe wytłumaczenie,
dlaczego tak wiele klasycznych modeli nadal
znajduje się w domach na całym świecie.
Linia New Classic powstała z myślą o
zbliżeniu tych dwóch światów.”
FABIO NOVEMBRE
NEW CLASSIC

Linia New Classic, autorska wersja klasycznej sofy Chesterfield przygotowana przez Fabio Novembre, zyskała współczesny, miejski charakter dzięki harmonijnemu połączeniu okrągłych i kwadratowych kształtów. Dzieło, które od razu przywodzi na myśl wizje Apulii z jej niezapomnianą atmosferą i ponadczasową harmonijnością.

FABIO NOVEMBRE

Fabio Novembre od ponad dwudziestu lat zajmuje czołowe miejsce w międzynarodowym przemyśle projektowym dzięki wizualnej sile i wyjątkowości swojego stylu. Jego prace, charakteryzujące się rozpoznawalnym, wizjonerskim podejściem, otrzymały na przestrzeni lat szereg wyróżnień i wzmianek w różnych publikacjach. Jest dyrektorem naukowym Domus Academy, a od 2019 roku zasiada w komitecie naukowym Design Museum przy Triennale w Mediolanie. Novembre i Natuzziego łączy nie tylko więź z Apulią, która jest dla nich „ojczyzną” i muzą, ale także wspólna pasja narracyjna. To właśnie zainicjowało ich pierwszy wspólny kluczowy projekt o nazwie Intro, który był instalacją na Triennale 2016 wystawioną w ramach wystawy „Stanze.Altre filosofie dell'abitare” („Pokoje – Nowe koncepcje mieszkaniowe”) we współpracy z Targami Meblowymi.  Fascynujący projekt oparty na bardzo wzniosłej koncepcji i będący nośnikiem wysublimowanego przesłania, Intro wysuwa na pierwszy plan to, co najlepsze zarówno w Novembre, jak i Natuzzim. Skupiając się na koncepcji sypialni, która sięga do najdoskonalszych korzeni przodków, jego umysł osiadł na jajku reprezentowanym przez owalną alkowę o zewnętrznej lustrzano-metalowej powłoce i głęboko czerwonym wnętrzu, która wygląda prawie jak łono; ta alkowa dosłownie wciąga gości, izolując ich w innym wymiarze, po czym zwraca ich światu odrodzonych z większą świadomością. Wykonana z materiałów, które są zwyczajowo używane do produkcji sof i w całości zmontowana ręcznie przez osoby, które na co dzień tworzą sofy, Intro jest jedynym w swoim rodzaju dziełem sztuki i doskonałym sposobem na zaoferowanie międzynarodowej publiczności Triennale namacalnego dowodu na zamiłowanie do rzemiosła, które zawsze cechowało firmę Natuzzi. Cztery lata później, Natuzzi i Novembre kontynuują swoją niezwykłą współpracę, co jest widoczne w silnej, odważnej estetyce nowej kolekcji Circle of Harmony, która zawiera w sobie całą niezwykłą wizualną moc projektanta z Lecce przez wielu porównywanego do Felliniego ze względu na jego zdolność do tworzenia niepowtarzalnych autorskich obrazów.

Linia PABLO

CLAUDIO BELLINI

„Każda charakterystyczna cecha
kultury apulijskiej, od kuchni po
elementy wzornictwa, jest wynikiem
unikalnej mieszanki prostoty
i najlepszych składników.
Efekt tego pozytywnego nastawienia do
życia znajduje odzwierciedlenie w mojej
nowej kolekcji zarówno w jej miękkich
krzywiznach – które czynią ją
tak przyjazną – jak i w jej
minimalistycznym wyglądzie.”
CLAUDIO BELLINI
PABLO

Radość i hojność kultury śródziemnomorskiej przekłada się na wszechstronny system siedzisk o przyjaznym, znajomym wyglądzie. Grając z wysokością i geometrycznymi kształtami, podłokietniki zostały podwyższone za pomocą satynowanych metalowych pierścieni na obu końcach, dopasowanych do nóżek w tym samym wykończeniu.

CLAUDIO BELLINI

Claudio Bellini mieszka i pracuje w Mediolanie, mieście designu. Już jako dziecko wykazywał silne zainteresowanie twórczością, dzięki pracy swojego ojca Mario Belliniego, wybitnej postaci włoskiego wzornictwa, który był dla niego wielką inspiracją. Firma Claudio Bellini Design została założona w 1996 roku i od samego początku jej działalność koncentrowała się na badaniach, nowych technologiach i procesach twórczych.

Linia BUDDIE

MAURO LIPPARINI

„Moja praca od zawsze bazowała na
opowiadaniu historii czerpiących z
różnych inspiracji poetyckich ewoluujących
z biegiem czasu, co w efekcie pozwoliło mi
na komentowanie teraźniejszości i
twórcze myślenie o przyszłości.
Uwielbiam eksperymentować z formą,
funkcjonalnością, estetyką i etyką,
które służą mi jako elementy pozwalające
na tworzenie harmonijnych produktów.”
MAURO LIPPARINI
BUDDIE

Linia Buddie to współczesne spojrzenie na salon z uniwersalnym systemem, który można w nieskończoność zmieniać, a także z oparciami i poduszkami na siedziska, które płynnie przechodzą jedna w drugą w triumfie nakładających się na siebie kształtów, które są nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne.

MAURO
LIPPARINI

Lipparini jest eklektycznym architektem i projektantem, który wyraża swoją kreatywność we wszystkich dziedzinach: złożonych projektach przemysłowych, architekturze wnętrz, instalacjach, badaniach produktów. Jest jedną z czołowych postaci „włoskiego minimalizmu”, odnosi międzynarodowe sukcesy, a jego talent przyniósł mu wiele wyróżnień. Lipparini ukończył studia we Florencji w 1980 roku i wybrał Włochy jako idealne miejsce dla swoich badań i pracy.

 
THINKING AHEAD BYBORRE®

Partnerstwo z BYBORRE – jednym z najważniejszych studiów innowacji tekstylnych na świecie, z siedzibą w Amsterdamie – jest jednym z przełomowych działań intuicyjnych, które definiują kreatywną wizję Pasquale Junior Natuzziego. Natuzzi wierzy, że innowacyjność nie powinna ograniczać się do współpracy ze znanymi osobistościami lub najbardziej płodnymi umysłami współczesnego świata designu, ale raczej powinna prowadzić firmę do przemyślenia całego procesu produkcji od samego początku, z nowym i radykalnym podejściem, łącząc jakość i współistnienie ze środowiskiem naturalnym na najwyższym poziomie. Podejście, w którym procesowi i produktowi przypisuje się taką samą wartość. To właśnie w tym firma BYBORRE okazała się doskonałym partnerem i wspólnikiem. Odkryj więcej >

Więcej informacji

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

X
Choose your nearest store
Ask for info at your nearest store