Faq-58b709fc419561.jpg

Często zadawane pytania

Krótki przewodnik po najczęściej zadawanych pytaniach klientów Natuzzi Italia.
W przypadku innych pytań lub wątpliwości skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższy punkt sprzedaży.

 

Natuzzi nie sprzedaje mebli bezpośrednio klientom.
Produkty Natuzzi są dostępne tylko w sklepach Natuzzi lub autoryzowanych punktach sprzedaży Natuzzi.
Aby znaleźć najbliższy punkt sprzedaży, lub autoryzowanego dilera Natuzzi, wejdź w "Wyszukiwanie punktów sprzedaży".

Skóra przystosowuje się do środowiska w którym się znajduje.
Dostosowuje się do temperatury pomieszczenia lub Twojego ciała i utrzymuje stałą temperaturę, która będzie dopasowana do Twojego ciała.

Nie, skóra nie pęka ani nie zdziera się w trakcie normalnego użytkowania. Jedyne co może się wydarzyć, to popękanie lub poździeranie farby, która została zaaplikowana na skórę. Zazwyczaj można to naprawić - pomyśl o tym jak o malowaniu ściany.
Należy pamiętać, że nie wszystkie naprawy mogą zostać łatwo dokonane, zaś wszelkie poprawki mogą pozostawić ślady.

Niedoskonałości takie jak blizny, ukąszenia owadów, zmarszczki i żyłki są naturalnymi cechami prawdziwej skóry. Jeżeli zakupisz skórę Natuzzi Protecta, która została specjalnie zabezpieczona i wykończona, w celu zapewnienia spójnego wyglądu i odczuć, zmniejszy to ilość niedoskonałości. Jednakże, nasze standardowe skóry mają na sobie więcej niedoskonałości, takie jak ukąszenia owadów, blizny, rozstępy, czy przebarwienia. Przebarwienia i różnice w kolorach mogą występować nawet na tym samym kawałku skóry, ze względu na brak przeprowadzonego procesu ujednolicenia koloru, tak jak dzieje się to w skórach Protecta. Jest to oznaką autentyczności skóry i nie powinno być uważane za wadę. Właściwie to powinno być traktowane jako "oznaczenie" prawdziwej, wysokiej jakości skóry.

Tak. Skóra jest w rzeczywistości produktem ubocznym przemysłu wołowego.
Największym konsumentem skóry jest przemysł obuwniczy.
Tylko około dziesięciu procent światowej produkcji skór jest używane do produkcji mebli.

Jeżeli martwisz się o uszkodzenia spowodowane przez zwierzęta, zainteresuj się skórami przystosowanymi do takich warunków. Powinieneś prawdopodobnie skorzystać ze skór Protecta, ponieważ łatwiej je naprawić. Naprawy są również mniej zauważalne ze względu na kolor wykończenia stosowany w tej rodzinie skór.

Głównym czynnikiem decydującym o gatunku skóry jest pochodzenie surowej skóry. Skóry pochodzą z całego świata i są sortowane według ilości naturalnych cech, które są na nich obecne. Skóry o mniejszej ilości niedoskonałości są rzadsze, tak więc zwykle są droższe i wymagają mniej obróbki, aby zamienić je w skórę gotową do tapicerowania. Skóry z południowej półkuli są bardziej obfite i mają tendencję do wykazywania większej ilości naturalnych cech skóry. Są mniej sprężyste niż skóry z półkuli północnej. Skóry z półkuli południowej stanowią zwykle większość skór z rodziny Protecta. Ogólnie rzecz biorąc, lepsze skóry pochodzą z półkuli północnej. Używamy jednak skór z półkuli południowej w naszej kolekcji Natural. Naturalne skóry z natury mają pewne niedoskonałości i wykazują pewne różnice w kolorze. To nie jest wada.

Bardzo ważna część ceny produktu finalnego opiera się na charakterystyce skóry. Wraz ze wzrostem jakości skóry, rośnie również koszt produktu końcowego. Jednak istnieje wiele innych czynników, które wpływają na ceny, w tym: wymiary, styl, typ nóg i szczegóły szycia. Natuzzi dokłada wszelkich starań, aby Twoja sofa była estetyczna pod każdym względem. Oznacza to, że jeżeli umieścisz swój mebel na środku pokoju, będzie on wyglądał idealnie z każdej strony.

Skóra Naturalna = Niewykończona Skóra = Więcej niedoskonałości / różnic w odcieniach

Skóra Protecta = Skóra wykończona = Mniej naturalnych niedoskonałości / Bardziej jednolity wygląd

Oferujemy kilka różnych artykułów ze skóry i każdy jest dostępny w różnych kolorach. Niektóre są grubsze, niektóre cieńsze, inne mają dodatkowy kolor, a niektóre są wytłaczane, a inne gładkie. Cały asortyment kolorów stale zmienia się i przekracza 150 różnych kolorów skóry. Wybór należy do ciebie, biorąc pod uwagę twoje preferencje i styl życia.

Dzielenie: wszystkie skóry muszą zostać podzielone, ponieważ ich naskórek jest zbyt gruby, aby można je było wykorzystać do tapicerowania lub w innych procesach produkcyjnych. Skóre przechodzi przez maszynę, gdzie noże tną ją na dwie części. Dół skóry znany jest jako dwoina mizdrowa. Ten rodzaj skóry może zostać wyszlifowany(skorygowany) i wykorzystany do obicia boków i tyłu sof, aby zmniejszyć cenę końcową produktu. Dzielona skóra, to nadal 100% skóra i ma takie same wykończenia jak górna część.

Górna skóra: w powyższym procesie górna część skóry jest oddzielana od reszty. Generalnie stosuje się ją w miejscach, które muszą być odporne na zużycie, ponieważ włókno górnej części skóry jest bardziej zwarte niż dolnej części. Skóra Pełno Ziarnista to skóra licowa, która wykorzystuje naturalną ziarnistość skóry. Nie dokonuje się żadnej korekty ziarnistości.

Poprawiona Ziarnistość: górna skóra licowa, która została przeszlifowana, aby zredukować niektóre wizualne niedoskonałości. Spośród różnych rodzajów poprawek najczęściej stosuje się szlifowanie i całkowite usunięcie naturalnego ziarna, a następnie wytłoczenie spójnego wzoru. Innym rodzajem korekty jest lekkie wzmocnienie skóry, aby usunąć wypukłości i wgłębienia.

Tłoczone Ziarna: spójny wzór ziarna jest "wciskany" w skórę za pomocą rolek. Wygląd może być subtelny lub wyrazisty niczym skóra krokodyla.

Gatunki Skóry: głównym czynnikiem decydującym o gatunku skóry jest pochodzenie surowej skóry.

Gatunek skóry decyduje o cenie: skóra anilinowa - skóra barwiona, która była woskowana lub naoliwiona. Gdy skóra jest rozciągana, olej/wosk odziela się powodując rozjaśnienie koloru.

Pianka Ecoflex: pianka o wysokiej sprężystości stosowana we wszystkich poduszkach Natuzzi. Jest produkowana przez nasz oddział IMPE i jest wolna od zanieczyszczenia freonem.

Pianki o różnej gęstości: używamy więcej niż dziesięć różnych gęstości pianki. Pozwala to na uzyskanie idealnego, dostosowanego komfortu, projektu i oparcia.

Wata: wielowarstwowa wiązka termo-wiążąca, owinięta wokół rdzenia siedziska, aby nadać mu kształt i wygodę.

Taśmy: opatentowana siatka o wytrzymałości przemysłowej. Jest używana w siedziskach i oparciach. Jest to w stu procentach elastyczny materiał, który jest używany w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym i zastępuje bardziej tradycyjne sprężyny metalowe. Istnieją pewne wyraźne zalety w stosowaniu taśmy. Zapewnia stałe wsparcie na całej długości ramy; nie wytwarza żadnego hałasu, nie rdzewieje i nie ma ryzyka, że sprężyny będą wystawały z poduszek.

Konstrukcja ramy różni się w zależności od modelu. Używamy skonstruowanej ramy, która jest kombinacją litego drewna, takiego jak jodła / świerk lub buk ze sklejką, płyty OSB, płyta wiórowa i folia masonitowa. Niektóre ramy zawierają metal lub odsłonięte fragmenty ramy. Zawieszenie wykorzystuje elastyczny system złożony z taśm i jest całkowicie trwały i w stu procentach elastyczny. Oznacza to, że przez cały czas użytkowania nasz system zainstalowany w ramie pozostanie nienaruszony. Nasze projekty korzystają z tej konstrukcji, ponieważ łatwo ją dostosować do wszelkich stylu mebli, zaczynając od klasycznych ram, na nowoczesnych, z otwartą podstawą kończąc.

Zestaw do czyszczenia można kupić w naszych sklepach. Alternatywnie zalecamy czyszczenie skórzanej tapicerki za pomocą neutralnego mydła rozcieńczonego wodą i suchej, miękkiej, białej ściereczki. Nie zalecamy stosowania żadnych rodzajów odżywek ani substancji chemicznych na sofie. Odkurzanie sofy i czysczenie pojawiających się plam, powinno pomóc utrzymać sofę w dobrym stanie przez cały czas. Pamiętaj, że skóra jest naturalnym materiałem, który może zmieniać wygląd w trakcie starzenia się.

Więcej informacji:
- POKRYCIE SKÓRY
- KOLEKCJA PROTECTA LEATHER
- KOLEKCJA NATURAL LEATHER

Każde pokrycie skóry z czasem zanika. Pokrycie skóry wystawionej na bezpośrednie działanie słońca zaniknie szybciej. Skóra Protecta będzie odporna na blaknięcie dłużej niż skóra Natural.

Skóra jest elastyczna i zmienia swój kształt w miejscach najczęściej używanych. Tak jak nowe buty muszę się rozbić, tak samo dzieje się ze skórzaną sofą. To rozciąganie nie jest wadą, ale naturalną cechą skóry.

Więcej informacji

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

X
Choose your nearest store
Ask for info at your nearest store