F.A.Q.

Jak mogę zakupić meble Natuzzi?
Natuzzi nie sprzedaje towaru bezpośrednio z fabryki ani nie prowadzi sprzedaży internetowej. Wyroby firmy Natuzzi są dostępne jedynie w sklepach Natuzzi lub u autoryzowanych sprzedawców Natuzzi. Aby znaleźć sklep Natuzzi lub najbliższego sprzedawcę należy zapoznać się z Wyszukiwaniem Dilerów (Dealer Locator).

Czy skóra jest ciepła latem a zimna zimą?
Skóra dostosowuje swoją temperaturę do otoczenia  tj. do ciepła w pokoju lub ciepła naszego ciała i pozostanie w stałej temperaturę, która będzie przyjemna dla Twojej skóry.

Czy skóra z czasem pęknie lub złuszczy się/wytrze się?
Nie, skóra nie pęknie ani nie wytrze się z biegiem czasu w normalnych warunkach użytkowania. Jedynie wykończenie koloru może zmienić się wytrzeć lub pęknąć. Zazwyczaj można to naprawić, jak w przypadku malowania ściany. Nie we wszystkich przypadkach można łatwo naprawić wykończenie i że proces wykańczania może zostawić ślady.

Czy mam się martwić, że moje nowe meble skórzane maja małe linie i przebarwienia na powierzchni?
Ślady takie jak blizny, ukąszenia owadów, zmarszczki i unerwienie są naturalnymi właściwościami prawdziwej skóry. Jeśli zakupisz meble ze skóry z rodziny Natuzzi Protecta, jedynej, która została zabezpieczona i wykończona w sposób, który pozwala uzyskać spójny, jednolity wygląd-wtedy zobaczysz mniej śladów. Jednak  skóry z naszej rodziny Skór Naturalnych pokryte są naturalnymi śladami, takimi jak ukąszenia owadów, blizny i rozstępy, a także zmiany kolorystyki. Zmiany kolorów mogą występować na tym samym skrawku skóry, ponieważ nie zastosowano w tym przypadku dającego jednolity kolor wykończenia stosowanego w produktach z rodziny Protecta. Jest to dowód prawdziwości skóry i nie powinien być uważany za wadę. Właściwie powinno być to traktowane jako "znak" prawdziwej, wysokiej jakości skóry.

Czy jest prawdą, że zwierzęta nie są hodowane specjalnie dla przemysłu mebli tapicerowanych?
Tak. Skóra jest w rzeczywistości produktem ubocznym przemysłu mięsnego. Największym konsumentem skóry jest przemysł obuwniczy. Tylko około dziesięć procent światowej produkcji skóry wykorzystywany jest do wytwarzania mebli.

Mam zwierzęta i nie chcę, aby mój pies lub kot uszkodzić skóry pazurami, co powinienem zrobić?
Jeśli obawiasz się , że Twoje  zwierzęta uszkodzą skórę, powinieneś zwrócić uwagę na najbardziej odpowiednią skórę do domu ze zwierzętami. Prawdopodobnie powinieneś wybrać skóry z naszej rodziny Protecta, ponieważ jest ją łatwiej naprawić w przypadku zniszczeń. Naprawy będą także mniej widoczne, z uwagi na kolor wykończenia, stosowany do tej rodziny skór.

Dlaczego jeden gatunki skóry są droższe niż inne?
Głównym czynnikiem wpływającym na gatunek skóry jest pochodzenie surowca. Skóry pochodzą z całego świata i są klasyfikowane według ilości naturalnych cech fizycznych, które są na nich obecne. Jako że skóry z mniejszą ilością śladów są rzadsze, zwykle są bardziej kosztowne i wymagają mniej pracy, aby wykorzystać je  w tapicerstwie. Skóry z półkuli południowej są większe i zazwyczaj wykazują się większą ilością naturalnych śladów. Są one mniej elastyczne niż skóry z półkuli północnej. Skóry z półkuli południowej zazwyczaj stanowią większość skór z rodziny Protecta. Ogólnie rzecz biorąc , lepsze gatunki skóry pochodzą ze skór zebranych na półkuli północnej, jednak korzystamy także ze skór pochodzących z półkuli południowej w naszej kolekcji Natural. Skóry naturalne, ze swej natury, mają pewne naturalne cechy i wykazują pewne różnice w kolorze, których nie można uważać za wady.

Dlaczego ceny mebli skórzanych mogą różnić się tak bardzo?
Bardzo ważna część ceny końcowego produktu uzależniona jest od cech skóry. Im wyższy gatunek skóry, tym bardziej wzrasta koszt produktu końcowego. Jednak istnieje wiele innych czynników, które wpływają na ceny, w tym: wymiary, styl, rodzaj połączenia i szycia poszczególnych części. Natuzzi poświęca wiele wysiłku, aby upewnić się, że kanapa jest estetycznie piękna pod każdym kątem. Więc jeśli zdecydujesz się ustawić sofę lub inny mebel na środku pokoju, zauważysz z pewnością wszystkie szczegóły wykonania kanapy.

Jaka jest różnica między skórą naturalną i chronioną (Protecta)?
Skóra Naturalna =  Skóry Niewykończone = Więcej naturalnych cech / różnic cieniowania
Skóra Protecta = Skóry Wykończone = Mniej naturalnych cech / Bardziej jednolity wygląd

Jak wiele różnych rodzajów skóry mogę wybrać?
Oferujemy kilka różnych produktów skórzanych i każdy dostępny jest w różnorodnych kolorach. Niektóre są grubsze, niektóre  cieńsze, niektóre mają drugi kolor dodany dla ogólnego efektu, niektóre są wytłaczane, a niektóre gładkie. Całkowity wybór kolorów ciągle się zmienia i przekracza 150 różnych kolorów skóry. Wybór należy do Ciebie, w zależności od Twojego gustu i stylu życia.

Co oznaczają poszczególne nazwy skór?
Skóra dzielona : wszystkie skóry należy podzielić, z uwagi na to, że niektóre z nich są zbyt grube, żeby je wykorzystać do obić, lub w do jakiegokolwiek innego zastosowania. Skóra zbyt gruba kierowana jest do maszyny, która tnie ją na dwie części. Spodnia część skóry znana jest jako skóra dzielona. Może ona zostać wypiaskowana (poprawiona) i poddana wytłoczeniu odpowiedniego wzoru, który pozwala na jej wykorzystanie na tylnej zewnętrznej stronie kanapy, lub na jej bokach, w celach zaoszczędzenia, które pozwoli obniżyć jej cenę do pewnego poziomu. Skóra dzielona jest 100% skórą i poddawana jest tym samym procesom wykończenia, co skóra wierzchnia.

Skóra wierzchnia: uzyskana w opisanej powyżej obróbce jest częścią skóry wierzchniej. Ogólnie stosuje się w miejscach narażonych za większe zużycie, jako że włókna wierzchniej części skóry są bardziej zbite niż włókna skóry dzielonej. Jest to skóra o pełnym i naturalnym wzorze. Nie wprowadza się żadnych poprawek jej wzoru.

Skóra poprawiona: jest to skóra wierzchnia, która została wypiaskowana w celu zmniejszenie niektórych widocznych cech fizycznych. Spośród przeróżnych rodzajów poprawek, najbardziej rozpowszechnioną jest piaskowanie oraz zupełne usunięcie naturalnej ziarnistości oraz wykonanie jednolitej powierzchni. Innym rodzajem poprawiania jest lekkie polerowanie skóry w celu usunięcia wypukłości i wgłębień wzoru.

Skóra o wzorze tłoczonym: jednolita powierzchnia skóry jest „tłoczona” za pomocą wałów w celu uzyskania wzoru skóry. Pozwala na uzyskanie bardzo drobnego wzoru  naturalnej skóry, lub skóry krokodyla.

Może być tak subtelne jak mały naturalny wygląd wzór ziarna, lub tak różne, jak wzór krokodyla . Gatunki Skóry :Głównym czynnikiem decydującym o gatunku skóry jest pochodzenie surowca. Gatunek skóry decyduje o wzroście jej ceny: anilina – skóra wysuszona, która zostałą nawoskowana i pokryta olejem olejem.  Gdy skóra jest naciągnięta, oddziela się olej / wosk, powodując rozjaśnienie koloru.

Jakich rodzajów wypełnienia i zawieszenia się używa?
Pianka EcoFLEX: wysokiej sprężystości pianka stosowana we wszystkich poduszkach Natuzzi. Jest produkowana przez nasz oddział Impe i jest wolna od freonu CFC. Pianki różnią się gęstością: używamy więcej niż dziesięć różnej gęstości pianek. Pozwala to na idealne dostosowanie wygody, designu, oparcia. Wata: wielowarstwowe włókno łączone termicznie, owinięta wokół rdzeni siedzeń poduszek oraz w celu nadania kształtu i zwiększenia wygody.
Siatka sprężynowa: jest to opatentowana elastyczna siatka przemysłowa używana do zawieszeń. Jest to w 100% materiał sprężysty, który jest stosowany w przemyśle motoryzacyjnym oraz lotniczym i zajmuje miejsce tradycyjnych sprężyn metalowych. Istnieją wyraźne korzyści w zastosowaniu siatki sprężynowej. Zapewnia ona jednolite spójnego oparcie na całej długości ramy, nie wytwarza hałasu, nie rdzewieje, i nie powoduje  ryzyka wystawania drutów sprężyn z poduszek.

Jaka jest konstrukcja ramy?
Konstrukcja ramy zależy od modelu. Używamy projektowanej ramy, która jest kombinacją desek jodłą / świerk lub buk ze sklejką, płyta wiórowej (OSB) i płyt pilśniowych. Niektóre ramy zawierają części metalowe lub gołe wyszlifowane elementy ramy. Jako zawieszenie wykorzystuje się system elastycznych siatek sprężynowych, które są w 100% trwałe i odporne.  Zawiesinę stosuje się układ elastyczny taśmach, jest całkowicie trwała i 100% odporne. Oznacza to, że z czasem system zawieszenia skonstruowanej przez nas ramy będzie bardziej długotrwały niż jakiekolwiek inne konstrukcje sprężynowe.

Rodzaje ram, które wytwarzamy dają korzyści wynikające z ich konstrukcji, ponieważ można je z łatwością wykorzystać w meblach w każdym stylu od klasycznych ram zbijanych gwoździami po nowoczesne modele o otwartej podstawie.

Jak mogę zadbać o skórzaną tapicerkę?
Zestaw czyszczący jest dostępny w sprzedaży w naszych sklepach. Zaleca się także czyścić skórzaną tapicerkę z użyciem neutralnego mydła rozcieńczonego wodą i suchą, miękką, białą szmatką. Nie zaleca się do kontaktu z kanapą żadnego rodzaju odżywek lub środków chemicznych. Należy zwyczajnie odkurzać sofę i czyścic występujące plamy, co powinno pomóc utrzymać dobry wygląd kanapy na cały okres korzystania. Pamiętaj, że skóra jest materiałem naturalnym, który może zmienić wygląd w miarę starzenia się. Więcej informacji:

- Obicie skórzane
- Kolekcja skór Protecta
- Kolekcja skór Naturalnych

Czy światło słoneczne wpływa na kolor mojej kanapya?
Wszystkie skóry blakną w jakimś stopniu w miarę upływu czasu. Skóra bezpośrednio narażona na działanie promieni słonecznych wyblaknie szybciej. Skóry Protecta będą odporne na blaknięcie dłużej niż Skóry Naturalne.

Dlaczego moja skóra rozciąga się po zaledwie kilku latach?
Skóra jest elastyczna, a jej kształt odzwierciedla stopnień zużycia danego miejsca. Podobnie jak nowe buty trzeba wychodzić, tak i kanapy potrzebują nieco czasu. To rozciąganie nie jest  wadą, ale nieodłączną właściwością skóry jakościowej.


This website uses third-party technical cookies, managed by the websites of other organisations and remarketing sites, to send you advertising in line with your preferences.
If you access any element underneath this banner, you are agreeing to use of cookies.
To disable the use of cookies, go to the “Total or partial disabling of cookies” paragraph of our privacy policy at the following link Polityka prywatności